RC0201FR-0776R8P
MFR.Part #
RC0201FR-0776R8P
JLCPCB Part #
C6373574
Description
-55℃~+125℃ 50mW 76.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS