RC0201FR-0756KP
MFR.Part #
RC0201FR-0756KP
JLCPCB Part #
C6637967
Description
-55℃~+125℃ 50mW 56kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS