RC0201FR-0740R2L
MFR.Part #
RC0201FR-0740R2L
JLCPCB Part #
C295798
Description
-55℃~+125℃ 25V 40.2Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS