RC0201FR-072R8L
MFR.Part #
RC0201FR-072R8L
JLCPCB Part #
C5716563
Description
-100ppm/℃~+350ppm/℃ -55℃~+125℃ 2.8Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS