RC0201FR-072K74P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0201FR-072K74P
JLCPCB Part #
C6637893
Package
0201
Description
-55℃~+125℃ 2.74kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS