RC0201FR-0728RP
MFR.Part #
RC0201FR-0728RP
JLCPCB Part #
C5716551
Description
-55℃~+125℃ 28Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS