RC0201FR-071R58L
MFR.Part #
RC0201FR-071R58L
JLCPCB Part #
C6373518
Description
-100ppm/℃~+350ppm/℃ -55℃~+125℃ 1.58Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS