RC0201FR-071K8P
MFR.Part #
RC0201FR-071K8P
JLCPCB Part #
C6164943
Description
-55℃~+125℃ 1.8kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS