RC0201FR-071K6P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0201FR-071K6P
JLCPCB Part #
C7038252
Package
0201
Description
-55℃~+125℃ 1.6kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS