RC0201DR-0740K2L
MFR.Part #
RC0201DR-0740K2L
JLCPCB Part #
C4187580
Description
-55℃~+125℃ 40.2kΩ 50mW Thick Film Resistor ±0.5% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS