RC0201BR-0740K2L
MFR.Part #
RC0201BR-0740K2L
JLCPCB Part #
C6751346
Description
-55℃~+125℃ 40.2kΩ 50mW Thick Film Resistor ±0.1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS