PT0805FR-7W0R075L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PT0805FR-7W0R075L
JLCPCB Part #
C6149039
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+250ppm/℃ 250mW 75mΩ Thick Film Resistor ±1% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS