PT0805FR-7W0R051L
MFR.Part #
PT0805FR-7W0R051L
JLCPCB Part #
C7262256
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+300ppm/℃ 250mW 51mΩ Thick Film Resistor ±1% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS