PT0603FR-7T0R056L
MFR.Part #
PT0603FR-7T0R056L
JLCPCB Part #
C4059238
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+350ppm/℃ 333mW 56mΩ Thick Film Resistor ±1% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS