PS0306FRP7T0U75L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PS0306FRP7T0U75L
JLCPCB Part #
C4134160
Package
0306
Description
-55℃~+155℃ 0.75mΩ 500mW Alloy Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0306 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS