PE2512FKE070R015Z
MFR.Part #
PE2512FKE070R015Z
JLCPCB Part #
C20160619
Description
15mΩ 1W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS