PE1206FRM070R015L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE1206FRM070R015L
JLCPCB Part #
C875655
Package
1206
Description
15mΩ 250mW Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS