PE0805FRM7W0R033L
MFR.Part #
PE0805FRM7W0R033L
JLCPCB Part #
C1700325
Description
250mW 33mΩ Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS