PE0805FRM7T0R015Z
MFR.Part #
PE0805FRM7T0R015Z
JLCPCB Part #
C6250649
Description
15mΩ 333mW Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS