PE0805FRM470R035L
MFR.Part #
PE0805FRM470R035L
JLCPCB Part #
C858625
Description
35mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS