PE0805FRM470R033Z
MFR.Part #
PE0805FRM470R033Z
JLCPCB Part #
C6142884
Description
33mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS