PE0805FRM470R018L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805FRM470R018L
JLCPCB Part #
C1719078
Package
0805
Description
18mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS