PE0805FRF470R042L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805FRF470R042L
JLCPCB Part #
C858600
Description
42mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS