PE0805FRF470R016L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805FRF470R016L
JLCPCB Part #
C4034920
Description
16mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS