PE0805FRF470R014L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805FRF470R014L
JLCPCB Part #
C1719601
Description
14mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS