PE0805FRE7T0R033Z
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805FRE7T0R033Z
JLCPCB Part #
C6627368
Description
333mW 33mΩ Metal Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS