PE0805DRF7W0R025L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805DRF7W0R025L
JLCPCB Part #
C4355811
Description
250mW 25mΩ Metal Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS