PE0805DRF7T0R033L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805DRF7T0R033L
JLCPCB Part #
C4172867
Description
333mW 33mΩ Metal Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS