PE0805DRF7T0R015L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805DRF7T0R015L
JLCPCB Part #
C4326127
Description
15mΩ 333mW Metal Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS