PE0805DRF070R047L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805DRF070R047L
JLCPCB Part #
C1700558
Description
125mW 47mΩ Metal Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS