PE0603FRM570R015Z
MFR.Part #
PE0603FRM570R015Z
JLCPCB Part #
C6142724
Description
15mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS