PE0603FRM470R047L
MFR.Part #
PE0603FRM470R047L
JLCPCB Part #
C1719101
Description
400mW 47mΩ Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS