PE0603FRM470R018L
MFR.Part #
PE0603FRM470R018L
JLCPCB Part #
C4250810
Description
18mΩ 400mW Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS