PE0603FRM070R016L
MFR.Part #
PE0603FRM070R016L
JLCPCB Part #
C4114487
Description
100mW 16mΩ Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS