PE0603FRM070R015Z
MFR.Part #
PE0603FRM070R015Z
JLCPCB Part #
C6356501
Description
100mW 15mΩ Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS