PE0603FRF570R068Z
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603FRF570R068Z
JLCPCB Part #
C5844343
Description
500mW 68mΩ Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS