PE0603FRF570R066Z
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603FRF570R066Z
JLCPCB Part #
C7025487
Description
500mW 66mΩ Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS