PE0603FRF470R068L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603FRF470R068L
JLCPCB Part #
C4167901
Description
400mW 68mΩ Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS