PE0603FRF470R025L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603FRF470R025L
JLCPCB Part #
C1730749
Description
25mΩ 400mW Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS