PE0603FRF070R033L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603FRF070R033L
JLCPCB Part #
C2143674
Description
100mW 33mΩ Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS