PE0603FRE570R033Z
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603FRE570R033Z
JLCPCB Part #
C6627323
Description
33mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS