PE0603FRE070R075Z
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603FRE070R075Z
JLCPCB Part #
C20160529
Description
100mW 75mΩ Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS