PE0402FRF470R019L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0402FRF470R019L
JLCPCB Part #
C1729912
Package
0402
Description
19mΩ 250mW Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS