NCR100KR-73-1K8
MFR.Part #
NCR100KR-73-1K8
JLCPCB Part #
C19584786
Description
-500ppm/℃~0ppm/℃ -55℃~+155℃ 1.8kΩ 1W Carbon Film Resistor ±10% Plugin,D4.5xL11.5mm Through Hole Resistors ROHS