MHP-50PTA52-10K
MFR.Part #
MHP-50PTA52-10K
JLCPCB Part #
C19366792
Description
-55℃~+150℃ 10kΩ 500mW Metal Film Resistor ±0.02% ±5ppm/℃ Plugin,D2.1xL9.1mm Through Hole Resistors ROHS