AT0805DRE0740R2L
MFR.Part #
AT0805DRE0740R2L
JLCPCB Part #
C2106486
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 40.2Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS