AR0805FR-0735R7L
MFR.Part #
AR0805FR-0735R7L
JLCPCB Part #
C4061733
Description
-55℃~+155℃ 125mW 35.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS