AR0603FR-0740R2L
MFR.Part #
AR0603FR-0740R2L
JLCPCB Part #
C855426
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS