AR0603FR-07300RL
MFR.Part #
AR0603FR-07300RL
JLCPCB Part #
C855399
Description
-55℃~+155℃ 100mW 300Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS