AR0603FR-072K7L
MFR.Part #
AR0603FR-072K7L
JLCPCB Part #
C855395
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS